Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Povede se? Jihlava chce hokejovou Duklu prodat

Povede se? Jihlava chce hokejovou Duklu prodat

Téměř půl hodiny jednali jihlavští zastupitelé na svém prosincovém zasedání o záměru privatizovat druhý historicky nejúspěšnější český hokejový klub HC Dukla Jihlava.

Ilustrační foto
5. ledna 2022 - 11:00

Záměr nakonec schválili. Cena klubu byla odhadnuta zhruba na devět milionů korun. Město je jeho 100% vlastníkem a netají se snahou vrátit klub do extraligy. K tomu jako vlastník však nemá dostatek peněz. „V tuto chvíli je potřeba asi o 20-30 milionů navýšit rozpočet. To by měl být právě závazek potencionálního partnera,“ představil jednu z podmínek náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška (ODS).

Sdělil, že k samotnému prodeji by případně došlo, až se bude stavět nová multifunkční aréna. Tu by nový vlastník mohl provozovat. Celý příští rok si chtějí nechat na mapování zájemců o koupi klubu. Důležité pro radnici bude, jestli dostane 300milionový příspěvek na arénu od Národní sportovní agentury (NSA).

„Pokud bychom obdrželi dotaci od NSA, tak bychom na provozovatele vypsali výběrové řízení,“ popsal náměstek. Město si chce v Dukle nechat kontrolní podíl. Hovoří o 34 % nebo o 10 %. Náměstek to vysvětluje tím, že radnice po privatizaci chce do činnosti Dukly i nadále mluvit.

Požaduje blokační podíl, který by zabránil například přestěhování klubu z Jihlavy nebo změně jeho názvu. Klub chce i po privatizaci finančně podporovat.


Dle Ryšky by příspěvky od města neměly přesahovat částku 15 milionů korun. K uvedenému bodu se rozproudila krátká diskuse zastupitelů. Dokonce ani opozice se proti záměru na prodej většiny klubu nestavěla. Přicházela však s různými doporučeními.

Opoziční zastupitel Radek Popelka (ANO)  je členem nové pracovní skupiny Dukla 2030, která se privatizací klubu zabývá. „Město Jihlava hledá silného strategického partnera nebo partnery pro rozvoj hokeje a zimních sportů v Jihlavě. Toto sdělení bychom měli dostat do komerční sféry a pokusit se hledat partnera,“ doporučil. Odhadl, že je to práce minimálně na rok.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)