Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Použité knihy zamířily do Domova pro seniory v Humpolci

Použité knihy zamířily do Domova pro seniory v Humpolci

Kraj Vysočina a společnost FCC Česká republika společně dlouhodobě spolupracují při vzdělávání dětí i dospělé populace na téma třídění papíru a plastu.

Ze sbírky starých knih
18. května 2018 - 11:00

V letošním roce spolupráce pokračuje prostřednictvím pilotního projektu zaměřeného na opětovné použití vyhozených knih. První už míří za novými čtenáři.

„Na naší provozovně v U Hlavního nádraží – Bedřichově jsme v březnu začali přijímat mimo režim odpadů starší, ale zachovalé knihy. Ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství a odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina jsme pro ně nalezli další využití," říká pro Novinkyvysocina.cz Radek Kourek ze společnosti FCC ČR, lídr v oblasti odpadového hospodářství.
 
Poslouží v domovech pro seniory, zřizovaných Krajem Vysočina, kde rozšíří nabídku knižních titulů. Po přečtení si je zapůjčí další domov, a tak zajistí jejich opětovné použití pro velké množství čtenářů.
 

V minulých dnech proběhlo předání první dodávky knih Domovu pro seniory Humpolec, jehož zástupci si pro knihy osobně přijeli do Jihlavy.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)