Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Polná zvažuje stavbu letního koupaliště u Pekla nebo za městem

Polná zvažuje stavbu letního koupaliště u Pekla nebo za městem

Polná na Jihlavsku uvažuje o stavbě letního koupaliště, protože v tamních rybnících se v létě voda rychle kazí.

Ilustrační foto
28. listopadu 2019 - 11:00

Podle studie proveditelnosti by to mohl být bazén u rybníka Peklo pod zámkem nebo přírodní biotop v lokalitě Bradské louky za městem. V obou případech předpokládané stavební náklady převyšují 50 milionů korun bez daně.

Včerejšího představení návrhů v městském kině se zúčastnily desítky lidí, názory na možnou podobu koupaliště se různily. Jak řekl v závěru starosta Jindřich Skočdopole (nestraník), o výběru výsledné varianty bude městské zastupitelstvo rozhodovat 9. prosince.


Pokud zastupitelé skutečně rozhodnou, mělo by město zkraje příštího roku vypsat výběrové řízení na projektanta, stavba koupaliště by pak podle starosty mohla případně začít v roce 2021. "Je to hodně odvážné, protože ta částka není malá," řekl starosta. Dodal, že bez úvěru město koupaliště nezaplatí. "Nebo je potom třetí varianta, že se s tím přestaneme zabývat," řekl. Přítomné vyzval k tomu, aby před rozhodnutím zastupitelstva posílali na radnici své připomínky k oběma návrhům.


Řešení rekreačního koupání patří mezi hlavní priority plánu strategického rozvoje tohoto pětitisícového města do roku 2022, který schválilo polenské zastupitelstvo zkraje roku. Studie proveditelnosti, již za 360.000 korun vypracovala firma AS Project, se týkala tří lokalit. Místo za areálem továrny Amylon ale vyloučila, protože jde o záplavové území.


Podle studie by u rybníka Peklo mohl být 25 metrů dlouhý bazén s nerezovou vanou a zázemím pro rekreanty. Pozemky tam patří městu, ale ke koupališti by nešlo zajet autem, nejbližší parkoviště je vzdálené několik stovek metrů. Na Bradských loukách u silnice na Věžničku zvažuje studie vytvoření přírodního biotopu, v němž se voda neupravuje chemicky. I jeho součástí by byla budova se zázemím pro návštěvníky. Město by ale v této lokalitě muselo vykoupit pozemky od několika vlastníků.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)