Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Policistky v Jihlavě zachránily život ženě. Odměna je neminula

Policistky v Jihlavě zachránily život ženě. Odměna je neminula

Skleněnou plaketou ocenil dvojici policistek z jihlavského dopravního inspektorátu krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.

Šárka Halánová a Nikol Zajacová.
8. prosince 2019 - 11:00

Šéf nenechal bez povšimnutí, že strážkyně zákona Šárka Halánová a Nikol Zajacová poskytly první pomoc starší ženě, která náhle zkolabovala v centru Jihlavy.

Policistky v rámci běžného výkonu služby projížděly 24. října kolem půl dvanácté centrem krajské metropole, když se právě vracely ze šetření dopravní nehody. Přímo na Masarykově náměstí před budovou pošty spatřily ženu, která náhle zkolabovala a zůstala ležet na zemi.


„Ležela tváří na zemi a nad ženou se skláněli dva lidé v seniorském věku,“ popsala za kolegyně událost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Policistky zastavily. Jedna z dvojice běžela k ženě, kterou nejdříve otočila na bok a zjistila, že začíná upadat do bezvědomí.

„Žena lehce krvácela z čela, byla v šoku a velice špatně dýchala, doslova lapala po dechu, Policistka jí proto držela hlavu, sledovala její dech a udržovala s ní slovní kontakt,“ doplnila Čírtková.


„Stále jsem ji hladila po tváři a snažila jsem se jí uklidnit. Během chvilky se na místě objevili strážníci městské policie a nabízeli k nasazení defibrilátor, ale to v té chvíli nebylo potřeba, protože žena zůstávala při vědomí, i když s dechovou nedostatečností,“ uvedla policistka Halánová, která byla původní profesí zdravotní sestřička.


Druhá policistka mezitím komunikovala s dispečerkou. zdravotnické záchranné služby. „Byla jsem z toho docela vylekaná, nikdy jsem nic takového nezažila,“ doplnila Nikol Zajacová, která je v policejním sboru úplným nováčkem – u dopravní policie slouží teprve jeden rok. Halánová slouží u policie už sedmnáctým rokem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)