Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Policisté zachránili nezletilé sebevražedkyni život

Policisté zachránili nezletilé sebevražedkyni život

Policisté pprap. Ing. Radek Pytlík a pprap. Jindřich Dáňa zachránili 20. února ve večerních hodinách život nezletilé dívce, která chtěla spáchat sebevraždu skokem z jihlavských hradeb.

Zachránci nezletilé dívky
8. března 2019 - 11:00

Příběh začal večer: Ve středu 20. února letošního roku krátce před půl desátou byla hlídka z obvodního oddělení Jihlava vyslána na ulici Hradební v Jihlavě. Zde kde měla na hradební zdi viset neznámá žena, která měla volat o pomoc.

Vstup na hradby byl ale uzavřen uzamčenou bránou, kterou museli policisté nejdříve přelézt, aby se k ženě dostali. Když přiběhli na místo, žena visela na zdi a držela se pouze za konečky prstů.

Oba policisté se proto k dívce přes římsu na okraji zdi naklonili a chytili ji   za obě ruce a vytáhli přes okraj římsy na pevnou zem. Poté ji odvedli do bezpečného prostoru, protože byla velice rozrušená a byla v šoku. I když nejevila žádné známky viditelného poranění, policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Policisté si s dívkou až do příjezdu zdravotnické záchranné služby povídali a z rozhovoru zjistili, že dívce je teprve čtrnáct let. Dívka se policistům svěřila, že má osobní problémy, které chtěla řešit sebevraždou – skokem z hradební zdi.

Stoupla si proto na římsu a chtěla skočit, ale chvíli tam prý nečinně stála a přemýšlela o plánovaném činu, ale najednou jí uklouzla noha a ona padala dolů, kde se zachytila o okraj římsy a snažila se volat o pomoc. Její volání slyšela žena, která právě odcházela z práce z objektu obchodního centra, které je naproti hradbám.


Žena proto okamžitě zavolala na linku 158 a celou věc oznámila a dívce tak přivolala pomoc. Zachráněnou dívku si na místě převzali záchranáři a převezli ji zcela vyčerpanou na vyšetření do jihlavské nemocnice.


"Velkým štěstím asi bylo, že se jednou nohou opírala o vystouplý kámen v hradbách, jinak by se asi tak dlouho neudržela,“ popsali situaci policisté a dodali, že je velice příjemně překvapilo, když se dívka, i přesto, že byla velice rozrušená, chtěla potkat se ženou, která ji přivolala pomoc a této ženě poděkovala.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)