Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Policisté zachránili nezletilci život. Páskem od županu

Policisté zachránili nezletilci život. Páskem od županu

Skleněnou plaketou Policie kraje Vysočina v těchto dnech ocenil dvojici policistů z obvodního oddělení Třebíč, ředitel policie kraje Vysočina, Miloš Trojánek.

Vyznamenaní policisté
1. listopadu 2018 - 11:01

Podpraporčík Filip Tretera a praporčík Miroslav Špaček zachránili život nezletilému chlapci. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Kraje Vysočina.

Jmenovaní policisté přijali oznámení, že v jisté obci na Třebíčsku v rodinném domku se ve vážném stavu nachází nezletilý chlapec,  který  se doma pokusil spáchat sebevraždu.

"Chlapec ležel v koupelně a v podstatě už nebyl při vědomí, velice silně krvácel z obou rukou. Rychle mi blesklo hlavou, kde rychle najít co možná nejvhodnější materiál, který bychom použili jako účinné škrtidlo. Nakonec jsme použili pásek od  županu,“ uvedl jeden z dvojice zachránců.

Oba policisté prováděli resuscitaci mladíka až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Zasahující lékař v souvislosti s tímto výjezdem poté uvedl, že první pomoc, kterou policisté chlapci poskytli, byla pro záchranu jeho života zcela zásadní a rozhodující.

Dva dopravní policisté pomohli při záchraně života

Filip Tretera slouží u Policie České republiky deset let a jeho kolega Miroslav Špaček nastoupil do služebného poměru v únoru roku 2013. Oba slouží na obvodním oddělení Třebíč.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)