Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Policisté sebevrahovi zachránili život. Za odměnu je napadl

Policisté sebevrahovi zachránili život. Za odměnu je napadl

Policistům z Moravských Budějovic se v těchto dnech podařilo včas vypátrat a zachránit muže, který chtěl svůj život ukončit. Na případu spolupracovali i policisté z Vysočiny.

Léky, obvyklý způsob sebevraždy
11.duben 2017 - 11:00

Znojemská policie v techto dnech obdržela oznámení od muže, který měl obavu o svého známého. Z telefonické komunikace, kterou se svým známým vedl, vyplynulo, že by mohl chtít čtyřiatřicetiletý muž ohrozit svůj život. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Policisté začali ihned zjišťovat všechny dostupné informace k muži a k lokalitám, kde by se mohl nacházet nebo pohybovat. Jako jedno z míst byla vytipována obec na Moravskobudějovicku, kde je muž spolumajitelem rekreačního objektu.

Tip vyšel zcela přesně - oknem chalupy se proto podívali dovnitř a v místnostech si všimli rozložených věcí, včetně plata s léky a alkoholem na stole. Důvodná obava o život a zdraví muže nutil policisty rychle jednat.

Rozbili proto okno a dostali se do vnitřních prostor chalupy. V jedné z místností ležícího muže nalezli, nebyl však při vědomí. Policisté okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zkontrolovali životní funkce muže, který už velmi slabě dýchal.

Začali tak s poskytováním pomoci a snažili se ho přivést k vědomí. Po chvilce se muž probral a ihned se začal chovat značně agresivně. Policistům se vysmekl, rozbil okno a jeden ze střepů vzal do ruky.

Opil se a zavolal na tísňovku, že se asi zabije

Muž byl rozrušený, zmatený a vyhrožoval použitím kusu střepu. Policisté ho začali uklidňovat a vytrvalou profesionálně vedenou komunikací se jim podařilo muže přesvědčit, aby střep odložil.

Poté muže zajistili a přivolaní zdravotníci mu poskytli lékařskou pomoc, která byla v jeho zdravotním stavu již naprosto nezbytná. Nešťastníka odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován. Případ se dále vyšetřuje.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)