Svátek má: Alžběta

Regiony

Velikost textu:

Policisté na Třebíčsku jsou jedničky. Drží prvenství v objasněnosti

Policisté na Třebíčsku jsou jedničky. Drží prvenství v objasněnosti

Velmi dobrých výsledků dosáhli vloni policisté třebíčského územního odboru. V meziročním porovnání klesl počet trestných činů a objasnit se jim podařilo přes 60 procent případů.

Ilustrační foto
10. února 2018 - 11:00

V porovnání s ostatními územními odbory v Kraji Vysočina jsou třebíčští policisté na pomyslném žebříčku, co se týče objasněnosti spáchaných trestných činů, na prvním místě. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Třebíč.

V roce 2017 došlo na Třebíčsku celkem k 1 098 trestným činům, z tohoto počtu se jich policistům podařilo objasnit 63,93 % (tj. 702 skutků). O rok dříve došlo k celkem 1 194 trestným činům a z tohoto počtu bylo objasněno 64,15 %.

Muzeum Vysočiny Jihlava zve na přednášku Gravitační vlny: Třetí okno vesmíru dokořán

K nejvíce trestným činům došlo v loňském roce v Třebíči a obcích v jejím okolí. Například velmi rychle se třebíčským kriminalistům podařilo objasnit závažný případ loupežného přepadení, ke kterému došlo na konci dubna v Třebíči.

Opilý osmnáctiletý mladík požadoval od řidiče taxislužby odvoz zdarma, a to pod pohrůžkou použití skleněné lahve s uraženým hrdlem, kterou ho ve vozidle ohrožoval.

Kraj Vysočina se řadí mezi nejbezpečnější regiony v ČR

Napadený muž utrpěl při obraně řezná poranění. Opilý pachatel se snažil s vozidlem taxislužby odjet, což se mu ale nepodařilo, a poté ještě z místa utéct, přivolaní policisté ho ale dostihli a zadrželi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)