Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Policie Vysočina: O Velikonocích hlídkujeme nejen na dálnici D1

Policie Vysočina: O Velikonocích hlídkujeme nejen na dálnici D1

V průběhu nadcházejících Velikonoc se na území Kraje Vysočina uskuteční rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce, která bude zaměřena na chování všech účastníků silničního provozu. 

Ilustrační foto
17. dubna 2019 - 11:00

Policisté budou dohlížet na provoz nejen na dálnici D1 a frekventovaných silnicích I. tříd, ale zaměří se také na kontrolu řidičů, kteří budou ke svým svátečním cestám využívat silnice nižších tříd v rámci celého kraje. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Dopravně bezpečnostní akce v letošním roce vzhledem k tomu, že v pátek 19. dubna je státní svátek, začne již ve středu  17. dubna a bude pokračovat až do pondělí 22. dubna.

V rámci mimořádné dopravně bezpečnostní akce se v průběhu celého víkendu zaměříme také na chování řidičů na dálnici D1, kde pokračují na třech úsecích v Kraji Vysočina stavební práce související s modernizací dálnice D1. S lokálními uzavírkami musí řidiči počítat v úseku mezi exitem 90 Humpolec a exitem 104 Větrný Jeníkov.

Výraznější dopravní omezení pak na řidiče čeká mezi exitem 119 Velkým Beranov a exitem 134 Měřín a mezi exity 141 Velké Meziříčí západ a exitem 146 Velké Meziříčí východ. Policisté budou ale dohlížet na bezpečnost a plynulost provozu na silnicích všech tříd v kraji, a to především na těch úsecích komunikací, kde dochází nejčastěji k dopravním nehodám.


Jde o reakci na skutečnost, že se zvýšil počet dopravních nehod s tragickými následky. Navíc stále častěji při dopravních nehodách i při běžných silničních kontrolách zjišťujeme, že řidiči usedají za volant pod vlivem alkoholu. Policejní hlídky budou v akci v průběhu dne i v průběhu noci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)