Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Policie na Vysočině zadržela ozbrojeného drogového dealera

Policie na Vysočině zadržela ozbrojeného drogového dealera

Za mřížemi skončil muž, který na Třebíčsku a Brněnsku distribuoval pervitin. Jeho trestnou činnost ukončili kriminalisté z Ťřebíče tento týden, s podezřelým mužem zahájili trestní stíhání.

Ilustrační foto
4. srpna 2018 - 11:00

Při prohlídkách domu a vozidla kriminalisté zajistili varnu pervitinu, drogy, peníze a také střelnou zbraň. Osmatřicetiletý muž, opakovaně soudně trestaný recidivista. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Na muže byl na podaný návrh vzat do vazby. Trestné činy, ze spáchání kterých byl aktuálně obviněn, nemusí být ale poslední. Kriminalisté totiž dále prověřují podezření, že se obviněný dopustil kromě drogové, ještě majetkové trestné činnosti, v souvislosti se střelnou zbraní, kterou vlastnil.

Kriminalisté provedli prohlídku vozidla a objektu domu, kde muž v současné době bydlel. Zajistili předměty a chemikálie určené k výrobě drogy, kdy se jednalo o varnu pervitinu, krystalickou látku a střelnou zbraň, kterou měl muž ve vozidle. Muž měl mimo jiné i zákaz řízení motorových vozidel.

Pervitin muž distribuoval na Třebíčsku, zejména v Hrotovicích a Jemnici, a dále v obcích na Brněnsku, dalším lidem poskytl několik desítek gramů pervitinu.    


Obviněný muž byl v minulosti již více než patnáctkrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Z výkonu trestu odnětí svobody byl naposledy propuštěn vloni v létě a za jiný spáchaný trestný čin byl opět potrestán letos v květnu.

Za spáchaný přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)