Svátek má: Otmar

Regiony

Velikost textu:

Policie na Vysočině vloni vykázala 47 domácích násilníků

Policie na Vysočině vloni vykázala 47 domácích násilníků

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v průběhu loňského roku vykázali ze společného obydlí celkem 47 osob, které se dopouštěly domácího  násilí.

Ilustrační foto
18. ledna 2018 - 11:00

Psychické násilí, slovní napadání, fyzické násilí, neustálé kontrolování ohrožené osoby a přítomnost alkoholu nebo drog u osoby agresora. To bývají nejčastější faktory, které se objevují při domácím násilí. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Vysočina.

Mezi typické znaky domácího násilí patří skutečnost, že probíhá mezi blízkými osobami v soukromí, tedy většinou beze svědků a často jsou účastníky těchto incidentů nezletilé děti. Domácí násilí se většinou stupňuje a přechází od jednotlivých útoků v pravidelné násilí, od urážek k fyzickému napadání, až k možnému ohrožení života.

Obětí domácího násilí bývají většinou ženy, ale není výjimkou, že se obětí může stát také muž. Policista je oprávněn vykázat tuto osobu z bytu nebo domu společně obývaného s útokem ohroženou osobou, jakož i z bezprostředního okolí společného obydlí.


Policista je oprávněn tuto osobu vykázat i v její nepřítomnosti. Vykázání trvá po dobu 10 dnů ode dne jeho provedení. Tuto dobu nelze zkrátit ani se souhlasem ohrožené osoby.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: arch.í