Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Policie na Dalešické přehradě: Opilci řídili motorové čluny

Policie na Dalešické přehradě: Opilci řídili motorové čluny

Policisté z obvodního oddělení v Hrotovicích se  v sobotu 8. července zaměřili v rámci celorepublikového bezpečnostního opatření „Voda 2017“ na kontrolu dodržování předpisů.

Hlídka poříční policie
10. července 2017 - 11:01

Kontroly na Dalešické přehradě se zaměřily především na dodržování plavebního řádu, a to zejména ze strany vůdců malých plavidel a osob, které se pohybují na člunech nebo skútrech po vodní hladině. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Vysočina.

Ve třech případech měly provedené dechové zkoušky pozitivní výsledky, které vykázaly hodnoty 0,21 do 0,99 promile alkoholu. Tyto přestupky  u třech vůdců plavidel nebylo možné vyřešit na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Proto je  policisté zadokumentovali a předají je do správního řízení  Státní plavební správě.  Jeden vůdce malého plavidla zaplatil na místě pokutu ve výši 200 korun.

Tento vůdce plavidla se přestupku dopustil tím, že za svým motorových člunem táhl na laně další plavidlo. Dalšího přestupku se dopustil majitel člunu, který u sebe při plavbě neměl potřebné doklady – průkaz způsobilosti.

Policisté z Vysočiny bilancovali uplynulý rok

Na Dalešické přehradě budou policejní kontroly pokračovat po celou rekreační sezónu, protože z hlediska počtu rekreantů se jedná o velice významnou rekreační oblast.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: PČR)