Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Policie lapila chlapce z diagnosťáku. Jeho zástupci opět utekl

Policie lapila chlapce z diagnosťáku. Jeho zástupci opět utekl

V minulých dnech vypátrali policisté v Třebíči v dopoledních hodinách mladistvého chlapce, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V polovině září totiž utekl ze zařízení pro mládež.

Zadržení mladistvého policejní hlídkou
10. října 2017 - 11:05

Umístěn byl do zařízení proto, neboť má soudem nařízenou ústavní výchovu. Sedmnáctiletého chlapce policisté zajistili a odvezli ho na oddělení policie. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Třebíč.

Mladíka následně převzal zástupce příslušného zařízení pro mládež a odvážel ho směrem na Brněnsko, cestou mu ale z vozidla chlapec opět utekl. Před desátou hodinou večer policisté mladíka nalezli na ulici v části Nové Dvory, kde seděl na lavičce.

Hocha šli hned zkontrolovat. Mladík začal před hlídkou utíkat, policisté ho velmi rychle dostihli a zajistili ho. Chlapec byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu necelé jedno promile alkoholu.

Mladíka odvezli na obvodní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Vzhledem k tomu, že byl chlapec pod vlivem alkoholu, přivolali také zdravotnickou záchrannou službu.


Po vyšetření lékařem policisté mladistvého hocha odvezli do zařízení pro mládež, kde ho převzala oprávněná osoba. Policisté dále zjišťují, kde mladistvý hoch k alkoholu přišel a zda nedošlo ke spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr. foto: archív)