Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Policejní psovod z Vysočiny zvítězil na mistrovství na Ukrajině

Policejní psovod z Vysočiny zvítězil na mistrovství na Ukrajině

Minulý týden se psovod Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zúčastnil mistrovství ve služební kynologii na Ukrajině a v konkurenci pětatřiceti soutěžících vybojoval prvenství.

Policejní pes při výviku zadržení pachatele
5. října 2017 - 11:00

Policejní psovod nprap. Patrik Topinka se psem jménem Wasco tak na mezinárodní soutěži skvěle reprezentoval českou policii. Novinkyvysocina.cz o tom inforoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Mezinárodní mistrovství Národní policie Ukrajiny ve služební kynologii se konalo od úterý 26. září do pátku 29. září ve městě Užhorod. Na mistrovství předvedlo v soutěžních disciplínách svoje schopnosti a dovednosti celkem pětatřicet psovodů se služebními psy.

Kynologové soutěžili v ukrajinském Užhorodu v disciplínách: poslušnost, stopa, obrana, překážková dráha a speciální pachové práce. Nejrozdílnější byla disciplína speciální pachové práce, při které měli soutěžící za úkol mimo jiné nalézt daný předmět ukrytý v jedné ze šesti krabic a dále přiřadit k pěti vedle sebe stojícím osobám jejich odložené věci.


Takovou činností se u nás zabývají speciální policejní pracoviště. Pro oba policisty z Vysočiny byla účast na mezinárodním šampionátu nejen zakončena velkým úspěchem, ale byla i nenahraditelným přínosem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)