Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Podvodníci: Chcete mobilní telefon? Zaplaťte a nedostanete nic

Podvodníci: Chcete mobilní telefon? Zaplaťte a nedostanete nic

Jihlavští kriminalisté objasnili rozsáhlý případ podvodu, jehož obětí se stala více než stovka lidí. Dva muži na internetu nabízeli ke koupi mobilní telefony, po zaplacení zálohy je však zájemcům nedodali.

Internetových podvodných prodejů neubývá
7. října 2017 - 11:00

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku jednadvacet a třiadvacet let, oba jsou recidivisté, Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Výtečníci se obdobné trestné činnosti dopouštěli i v minulosti a v současné době jsou oba ve věznici, kde si odpykávají trest odnětí svobody. Za spáchanou různorodou trestnou činnost byli oba muži odsouzeni v roce 2015, kdy od soudu odešli s podmíněnými tresty odnětí svobody.

Jeden z mužů se zkušební dobou na čtyři a druhý na pět let. I přesto, že byli ve zkušební době podmíněného odsouzení, dopouštěli se další trestné činnosti. Prověřování kriminalisty přivedlo k desítkám dalších podvedených napříč Českou republikou, jejichž počet skončil na čísle 106.


Při prodeji muži vystupovali pod různými identitami, s poškozenými komunikovali prostřednictvím různých emailových adres a měnili bankovní účty, kam jim poškození zasílali finanční částky jako zálohy na koupi vybraného mobilního telefonu.

Celkově si takto obvinění muži přišli na více než 300 tisíc korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: archív)