Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Po Pelhřimově jezdí nová sanitka za více než milion korun

Po Pelhřimově jezdí nová sanitka za více než milion korun

Speciálně upravený Renault Master 3 je nově k dispozici pacientům Nemocnice Pelhřimov. Moderně vybavený sanitní vůz za 1 057 000,- Kč mohla nemocnice pořídit díky půlmilionové dotaci od Města Pelhřimov.

Největší sanitka Nemocnice Pelhřimov
25.únor 2016 - 08:00

Vozidlo je speciálně upraveno pro potřeby zdravotnické přepravy a je prostorově největší sanitou v majetku nemocnice. V sanitce je možné transportovat najednou čtyři sedící pacienty a jednu osobu ležící. Vozidlo je tedy vybaveno transportní technikou – transportními nosítky s nosností 250 kg a několika režimy manipulace a transportní sedačkou. Kromě tohoto vybavení  je k dispozici defibrilátor, ambuvak s resuscitační maskou a kyslíkem, ale také třeba transportní plachta se speciálním pětibodovým zádržným systémem pro dětské pacienty. 

„Výhodou nového vozu je větší vnitřní prostor, což nabídne pacientům větší komfort. Předností je také sklopná rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popsal vedoucí oddělení dopravy nemocnice Jiří Havlíček.

V Pelhřimově zprovoznili nový přístroj pomáhající od bolesti

Sanitní vůz bude sloužit pro přepravu pacientů, kteří mají nárok na využití sanity, ale třeba i k transportu příjemců dárcovských orgánů nebo pro pacienty se speciálními požadavky. Slavnostní předání vozu proběhlo za účasti ředitele nemocnice Ing. Jana Mlčáka a starosty Města Pelhřimov Ing. Františka Kučery. Pro nemocnici je to již třetí sanitní vůz, který získala díky podpoře města. V současné době má nemocnice k dispozici osm sanitních vozů na přepravu pacientů uvnitř i vně areálu. Ročně je přepraveno nemocniční DZS cca 12.000 pacientů. Novinkyvysočina.cz informovala Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Nemocnice Pelhřimov)