Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Po dvaceti letech se na Vysočinu vrací obor výtahář

Po dvaceti letech se na Vysočinu vrací obor výtahář

Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí otvírá od nového školního roku nové a trhem práce žádané oborové zaměření výtahář. 

Bez výtahu se už nelze mnohde obejít
16.červen 2017 - 11:00

„O tříletý obor výtahář – elektromechanik pro zařízení a přístroje projevili zájem čtyři žáci. Zařazení tohoto zaměření do nabídky krajské střední školy je výsledkem dlouhodobé spolupráce s velkomeziříčskou společností Výtahy," informuje Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

 Ta bude podle radní pro studenty zajišťovat odbornou praxi přímo ve svých dílnách. Výtaháři naposledy vyšli ze středních škol na Vysočině před více než 20 lety.
 
Po absolvování tohoto oboru se mladí lidé uplatní v dělnických profesích v oblasti údržby, oprav, výroby, montáže, servisu a obsluhy výtahů a zdvihacích zařízení, stejně jako v oblasti obchodnětechnické. Po zapracování, v rámci příslušných platných předpisů, mohou získat odpovídající elektrotechnickou kvalifikaci a vykonávat i povolání bez užšího zaměření.

Mladí kuchtíci z Třebíče zabodovali ve slovenské Nitře

"Za účelem maximální přípravy pro budoucí povolání budou žáci ve 2. a 3. ročníku absolvovat praxi přímo u spolupracující firmy Výtahy Velké Meziříčí, která v současné  době zaměstnává cca 170 zaměstnanců a do budoucna ji čeká částečná generační obměna,“ říká ředitelka školy Marie Paľovová.
 
Cílem vedení Kraje Vysočina je přizpůsobit oborovou nabídku krajských středních škol nebo její speciální zaměření na konkrétní požadavky trhu práce.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)