Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Plný sál DIOD aplaudoval 18 nejlepším dobrovolníkům za rok 2023

Plný sál DIOD aplaudoval 18 nejlepším dobrovolníkům za rok 2023

První listopadový páteční večer patřil v sále DIOD udělování cen nejlepším dobrovolníkům. Tradiční akci DOBROCH zorganizovalo Dobrovolnické centrum při Oblastní charitě Jihlava za podpory města Jihlavy a Vysoké školy polytechnické Jihlava.

18 nejlepších
10. listopadu 2023 - 11:00

Oceněno bylo 18 dobrovolníků z různých institucí a spolků a rovněž i 8 asistentů Tříkrálové sbírky.

Poděkovat a předat ceny dobrovolníkům z Jihlavska přišli i Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina; Petr Ryška, primátor města Jihlavy; Radek Popelka, náměstek pro odbor sociálních věcí; Václav Báča, prorektor Vysoké školy polytechnické Jihlava a Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava.

„Jsem rád, že našim dobrovolníkům poděkovali významné osobnosti z Jihlavy a Kraje Vysočina. Je to pro kolegy jistě pocta a hnací motor do uskutečnění dalších dobrovolnických hodin. A je to zároveň i motivace pro další potenciální dobrovolníky,“ uvedl Roman Mezlík, hlavní koordinátor dobrovolníků Oblastní charity Jihlava.Celý slavnostní večer se odehrával v přátelské atmosféře, k čemuž přispěla i kapel SpaierGang a sympatická moderátorka Hela Dvořáková. „Poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci DOBROCHA 2023, ale především vedení města Jihlavy a VŠPJ, kteří akci podpořili a umožnili realizovat kvalitou odpovídající program,“ s povděkem dodal organizátor Dobrocha Mezlík.

V jednom z projevů zaznělo, že Česká republika má v porovnání se západní Evropou co dohánět v rámci počtu dobrovolníků. To okomentoval hlavní koordinátor dobrovolníků slovy: „V případě, že máte kapacitu ve svém volném čase a chcete bez nároku na výdělek efektivně naplnit svůj čas a pomoci jakýmkoliv způsobem někomu druhému, stačí navštívit naše webové stránky www.jihlava.charita.cz konkrétně rubriku CO DĚLÁME – Dobrovolnictví a kontaktovat nás.“

NovinkyVysočina.cz informoval Ing. Marek Mašát, Oblastní charita Jihlava.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:Oblastní charita Jihlava)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%