Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Personální změny ve vedení krajských organizací

Personální změny ve vedení krajských organizací

Domov bez zámku povede nová ředitelka, jméno ředitelky Krajské knihovny Vysočiny není překvapením.

Domov bez zámku
8. srpna 2022 - 11:00

Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou bude mít od září letošního roku nové vedení. Dosavadní ředitelku Hanu Šerákovou vystřídá ve funkci Petra Tučková z Třebíče, která dosud působila jako ředitelka Denního centra Barevný svět. Kromě toho Rada Kraje Vysočina dnes do funkce ředitelky Krajské knihovny Vysočina, s účinností od 7. listopadu 2022 a na dobu neurčitou, jmenovala dosavadní zastupující ředitelku Jitku Hladíkovou. Šlo pouze o formální změnu, poté co stávající ředitelka knihovny Veronika Peslerová rezignovala na svoji funkci.

 

Mgr. et Bc. Petra Tučková vystudovala Sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě  Masarykovy univerzity v Brně, pak pokračovala v magisterském programu Sociální politika a sociální práce na Fakultě sociálních studií MU. Bakalářský titul získala také na Masarykově univerzitě v Brně v oboru Speciální pedagogika. Od roku 2014 působí jako ředitelka Denního stacionáře Barevný svět, o. p. s., předtím pracovala jako sociální pracovník a také zástupkyně ředitelky v třebíčské neziskové organizaci STŘED. Do funkce ředitelky krajské příspěvkové organizace Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou byla jmenována s účinností od 1. září 2022.

Ing. Jitka Hladíková byla do funkce ředitelky Krajské knihovny Vysočiny jmenována s účinností od 12. srpna 2014 na dobu určitou po dobu mateřské a rodičovské dovolené ředitelky Mgr. Veroniky Peslerové. Ta na svou funkci rezignovala k 6. listopadu 2022. Díky výbornému manažerskému hodnocení a vynikajícím pracovním výsledkům Jitky Hladíkové, byla nyní do vedoucí funkce ředitelky Krajské knihovny Vysočiny jmenována na dobu neurčitou bez předchozí realizace výběrového řízení. Během jejího působení se podařilo úspěšně realizovat stavbu nové budovy krajské knihovny na Žižkově ulici v Havlíčkově Brodě i zajistit bezproblémové přestěhování knihovny z původních prostor na Havlíčkově náměstí.

NovinkyVysočina.cz  informovala Eva Neuwirthová,tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:arch.)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
31%
Ne
transparent.gif transparent.gif
69%