Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Pelhřimovská nemocnice začne testovat eNeschopenky

Pelhřimovská nemocnice začne testovat eNeschopenky

S Novým rokem musí eNeschopenky lékaři vydávat povinně Krajská Nemocnice Pelhřimov už příští měsíc spustí pilotní projekt eNeschopenky.

Ilustrační foto
21. srpna 2019 - 11:00

Projekt umožní ověřit mimo jiné časovou náročnost vydávání, umožní vyškolit většinu uživatelů a seznámit je s nabízenými funkcemi systému. "Navíc ověří vyšší stupeň zabezpečení při použití elektronického podpisu lékaře, se kterým legislativa bohužel nepočítá, z našeho pohledu jde však téměř o nutnost,“ upozorňuje pro Novinkyvysocina.cz Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
 
V následujících týdnech projdou v Nemocnici Pelhřimov proškolením všichni uživatelé systému eNeschopenky. Předběžně se počítá s tím, že duplicitní vydávání potvrzení o neschopnosti pak bude reálně probíhat zhruba měsíc. ENeschopenky budou importovány do testovacího rozhraní spravovaného OSSZ.

Pro pacienty se však ani v době testování nic nemění. Až do konce letošního roku budou stále dostávat  potvrzení pracovní neschopnosti fyzicky na několikastránkovém formuláři.


Podle informací Petry Černo, tiskové mluvčí Nemocnice Pelhřimov bude nová funkcionalita instalována zpočátku pouze na chirurgickém oddělení, následně čeká její rozšíření na celou nemocnici.


Náklady na čtyři měsíce pilotního resp. zkušebního provozu uhradí za Nemocnici Pelhřimov Kraj Vysočina, jako její zřizovatel. Půjde zhruba o padesát tisíc korun. Vzhledem k tomu, že nastavení systému si vyžádala legislativní povinnost, bude aktualizace softwaru v ostatních nemocnicích bude provedena zdarma.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)