Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Palec nahoru! Vyrazili na pomoc lidem v hořící budově

Palec nahoru! Vyrazili na pomoc lidem v hořící budově

Skleněnou plaketou za statečnost ocenil šéf policistů na Vysočině Miloš Trojánek Radana Hradeckého a Marka Velebu.

Policisté Radan Hradecký a Marek Veleba.
9. ledna 2020 - 11:00

Dvojice policistů 29. prosince časně ráno poskytla první pomoc lidem z ubytovny ve Fritzově ulici v Jihlavě, kde začalo hořet.

Ještě před příjezdem hasičů muži zákona evakuovali z druhého patra silně zakouřené budovy celkem 11 lidí. Hlídka policistů byla na místě totiž jako první.

Hradecký s Velebou neváhali, vyběhli po schodišti až do druhého patra, kde našli další tři lidi. Taky se pokusili dostat blíž k ohnisku požáru, jenže objekt byl už tak zakouřený, že se jim to nepodařilo.  

Během zásahu všech složek integrovaného záchranného systému vyšlo najevo, že prostory budovy evakuovaní lidé zřejmě využívali jako nelegální ubytovnu. Velebu ale nakonec musela odvézt záchranka do nemocnice.

Nadýchal se totiž kouře a zplodin. Po ošetření se ale vrátil zpět do služby. „Hluboce před policisty smekám. I když neměli k dispozici žádné speciální ochranné prostředky, nezaváhali a rozhodli se vstoupit do zakouřeného objektu s cílem pomoci ven lidem, kteří byli uvnitř,“ ocenil Trojánek.

Šestatřicetiletý Hradecký slouží u policie jedenáctým rokem. Jeho čtyřiadvacetiletý kolega nastoupil do služebního poměru před třemi a půl roky. Oba v současné době slouží na krajském pohotovostním a eskortním oddělení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)