Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Palec nahoru! Dva z policistů mají osmdesát odběrů krve

Palec nahoru! Dva z policistů mají osmdesát odběrů krve

Také v letošním roce zorganizovali třebíčští policisté dvě akce, při kterých hromadně darovali krev a plazmu. Jedna již proběhla na jaře.

Ilustrační foto
8. listopadu 2019 - 11:00

Druhá se uskutečnila na konci října a stala se v pořadí již sedmou. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Třebíč.

Do dobročinné akce se tradičně zapojili policisté i občanští zaměstnanci třebíčského územního odboru. Na odběrové středisko transfuzního oddělení třebíčské nemocnice od časných ranních hodin přicházeli policisté obvodních oddělení, dopravního inspektorátu a služby kriminální policie a vyšetřování. Ve čtrnácti případech darovali krev a v šesti plazmu.


Poprvé akci s hromadným darováním krve zorganizovali policisté na Třebíčsku na podzim roku 2016. „Většina z těch, kteří se již do akcí zapojili, patří mezi pravidelné dárce krve. Při posledním říjnovém hromadném darování krve dosáhli dva z policistů dokonce hranice osmdesáti odběrů,“ řekl jeden z hlavních organizátorů npor. Libor Matoušek, DiS., vedoucí obvodního oddělení Třebíč s tím, že darovat krev ale přicházejí také policisté, kteří se k tomuto kroku rozhodli poprvé a řady pravidelných dárců tak stále rozšiřují.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)