Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Ozvěny výstavy EXPO si na Vysočině prohlédly tisíce lidí

Ozvěny výstavy EXPO si na Vysočině prohlédly tisíce lidí

Každý nakupující, který v posledních třech týdnech pobýval v jihlavském CITY PARKU, si mohl prohlédnout instalaci originální světelné expozice Kraje Vysočina s názvem Fiat lux!/Budiž světlo. Instalace ve svém větším rozsahu prezentovala Vysočinu na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN.

Originální světelná expozice Kraje Vysočina
11.únor 2016 - 08:00

„V Miláně vidělo naši prezentaci kolem 250 tisíc návštěvníků, na Vysočině se mezi světelnými tyčemi osvětlujícími QR kódy s odkazy na informace o kraji prošly další desetitisíce lidí,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 
Součástí výstavních prostor v jihlavském obchodním centru byla projekce filmů vyrobených pro Světovou výstavu EXPO 2015, nechyběly ani obrazově zachycené zimní spoty a pozvánky do sportovních areálů. Instalace expozice trvala v Jihlavě krajskému týmu přes 16 hodin. Pracovalo se zásadně v noci, stejně jako v případě rozebrání všech komponentů výstavy, které ale zabralo jen třetinu času. Všechny prvky expozice prozatím našly své místo v technických prostorách Muzea Vysočiny Pelhřimov, kde čekají na svou další příležitost. „Kraj o dalším využití expozice intenzivně jedná a je možné, že se na Vysočině světelná výstava ještě ve vhodném okamžiku ukáže,“ prozradil Zbyněk Čech z krajského odboru sekretariátu hejtmana.

Výstava v sídle Kraje Vysočina přibližuje mapy v běžném životě


Po celou dobu prezentace byly v jihlavském obchodním centru k dispozici hostesky, které návštěvníkům vysvětlovaly, jak fungují QR kódy a jak za pomoci mobilních telefonů získají informace o Kraji Vysočina. Rozdala se i řada propagačních materiálů kraje. Největší zájem byl o turistickou mapu Kraje Vysočina a rozdalo se i několik tisíc svítících tyčinek, které stejně jako v Miláně dokreslovaly atmosféru světelné expozice. Novinkyvysočina.cz informovala Jitka Svatošová z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Kraj Vysočina)