Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Otevření zámecké zahrady v Domově pro seniory v Onšově

Otevření zámecké zahrady v Domově pro seniory v Onšově

Zámecká zahrada v Domově pro seniory Onšov prošla v minulém roce revitalizací. Proměna venkovního areálu je patrná na každém kroku.

Hejtman Běhounek v Onšově.
30. července 2020 - 11:00

Tato oáza klidu, jak se místu přezdívá, byla v těchto dnech slavnostně otevřena. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Za účasti hejtmana Jiřího Běhounka a dalších významných hostů se uskutečnilo v Domově pro seniory Onšov otevření revitalizovaných prostor zámecké zahrady. Nechybělo přestřižení pásky a místo posvětil farář z Římskokatolické farnosti v Červené Řečici. „Oceňuji, že se daří zvelebovat pobytová zařízení a seniorům vytvářet ideální podmínky pro život. Na první pohled představuje zahrada oázu klidu,“ vyzdvihl vysočinský hejtman Jiří Běhounek.

Proměna probíhala v minulého roce. V jejím průběhu došlo k terénním úpravám, v areálu přibyly stezky, upraveny byly stávající stromy a vysázeny nové včetně keřů a okrasných květin. Tomu předcházel dendrologický průzkum.  


Práce zahrnovaly také stavbu retenčního jezírka. „Obyvatelé si zahradu velmi oblíbili. V letních měsících tu tráví většinu času. Schází se tu se svými blízkými, odpočívají a je jim tu dobře. Až se situace ohledně koronaviru uklidní, půjde o místo, které bude otevřeno všem,“ přiblížil plány ředitel zařízení Petr Krčál.

Komplexní revitalizace si vyžádala částku přesahující 2,5 milionu korun, která byla hrazena ze Státního fondu životního prostředí.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)