Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Otevření sjezdu u Velkého Beranova se odkládá, dálnice s problémy

Otevření sjezdu u Velkého Beranova se odkládá, dálnice s problémy

Dálniční sjezd u Velkého Beranova měl být od minulého úterka již otevřený. Nakonec jej řidiči budou moci využívat až o tři týdny později.

Ilustrační foto
10. července 2018 - 11:00

„Sjezd bude otevřen až 13. července,“ informovala mluvčí kraje Jitka Svatošová. Podle kraje může za prodloužení uzavírky neplánovaná oprava krajního nosníku dálničního mostu SO 15-204.2 u Velkého Beranova. Na něm bylo zjištěno výrazné oslabení betonářské výztuže a několika přepínacích lan, které tvoří obepnutí nosníku v příčném směru.

O těchto problémech informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které realizuje opravu dálnice, kraj i obec Velký Beranov. Tím se prodlouží celá 4. etapa opravy dálnice.
 
Kvůli rekonstrukci dálnice čekají okolí Jihlavy další dopravní omezení. Od 25. července do 7. srpna kraj avizuje, že bude uzavřena pro změnu výjezdová větev na 119. kilometru ve směru od Brna.

Od 4. do 5. srpna pak uzavřou nájezdovou větev na 119. kilometru na Prahu. A konečně od 16. do 22. července řidiči neprojedou na 112. kilometru nájezdovou větví na Prahu.    


„Snahou zástupců kraje bylo odsunout tyto práce až do roku 2019, po dokončení rekonstrukce Brněnského mostu, nebylo však k těmto snahám přihlédnuto,“ upozornila mluvčí Svatošová.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)