Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Opravy mostu v Třebíči si vyžádají jeho úplné uzavření

Opravy mostu v Třebíči si vyžádají jeho úplné uzavření

Na mostě v blízkosti Nemocnice Třebíč už začaly přípravné práce, na které nejpozději 13.května 2019 navážou stavební a demoliční práce.

Přemostění u třebíčské nemocnice
7. května 2019 - 11:00

Ty si ale vyžádají dlouhodobější plnou uzavírku. Generální oprava části mostu nad železniční tratí vyjde Kraj Vysočina na 55,7 miliónu korun s DPH. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Společně s investicí Kraje Vysočina bude probíhat i plánovaná rekonstrukce sjížděcích ramp na ulici Sportovní a oprava protihlukových stěn v režii státu, prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Oprava třebíčského mostu bude provedena formou kompletní výměny nosné konstrukce a mostního svršku, vyměněny budou vnitřní podpěry a nevyhovující části opěr.

V prvních dnech stavby budou prováděny především přípravné práce, jako je vytyčení sítí, zřízení dopravně inženýrských opatření na objízdných trasách a vyznačena bude přehledně i uzavírka mostu, nutné bude zřízení ochranného štítu nad profilem železniční trati.

Práce budou pokračovat hned v dalším týdnu odstraněním mostního svršku a nosné konstrukce. Stane se tak v době vlakových výluk a s ohledem na charakter prací není vyloučeno, že v této fázi budou probíhat i práce o víkendu nebo v noci. Konkrétní postup si však určí až zhotovitel stavby.

Silnice I/23 zůstává po celou dobu stavby průjezdná, dopravním značením bude upraveno uspořádání jízdních pruhů, zcela odkloněn bude průchod pěších přes most.

Předpokládaná doba rekonstrukce mostu ev.č. 351-026 je šest měsíců. Na dodržování termínů harmonogramu stavby bude Kraj Vysočina přísně dohlížet. Stavební práce na mostě by měly skončit 31. října 2019.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)