Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Oprava mostu u Dvorců se odkládá. Kraj zrušil veřejnou zakázku

Oprava mostu u Dvorců se odkládá. Kraj zrušil veřejnou zakázku

Plánovaná rekonstrukce mostu u Dvorců u Jihlavy na silnici II/602 z Jihlavy do Pelhřimova v nejbližších měsících nezačne.

Most u Dvorců na Jihlavsku.
21. května 2020 - 11:00

Stavební práce na mostě, který vede přes elektrifikovanou železniční trať Jihlava – Veselí nad Lužnicí i řeku Jihlavu se přitom měly původně rozběhnout už v dubnu a skončit na konci října letošního roku „Rada Kraje Vysočina po pečlivém uvážení rozhodla o zrušení výběrového řízení na dodavatele stavby. Jeden z účastníků zadávacího řízení podal totiž návrh na přezkoumání úkonů zadavatele zadávacího řízení k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a za těchto podmínek nebude možné dodržet stanovené termíny včetně sjednaných nepřetržitých výluk,“ vysvětluje pro Novinkyvysocina.cz hejtman Jiří Běhounek.

Po mostě u Dvorců se nadále bude jezdit po zúžené vozovce se zachováním obousměrného provozu pro veškerou dopravu. Stavební stav mostu u Dvorců u Jihlavy se nyní nachází v kategorii 5 ze sedmimístné škály.

„Konstrukce mostu je zatím v dobrém stavu, což ale neplatí pro krajní nosníky. Z toho důvodu je už nyní doprava svedena betonovými monobloky do středu vozovky a je zde snížená rychlost. Máme k dispozici kompletní diagnostiku mostu a jeho stav budeme i nadále pečlivě sledovat, provedeme také další mimořádnou mostní prohlídku,“ nastínil další kroky radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan
Hyliš s tím, že se co nejrychleji začne připravovat nové výběrové řízení na dodavatele stavby.

Určujícím faktorem, který bude mít největší vliv na termín zahájení prací v budoucnu, je následná dohoda se Správou železnic o stanovení nových výluk. „Pokud se podaří  vše dojednat, mohli bychom most u Dvorců zrekonstruovat ve výhledu dvou let,“ uzavřel Jan Hyliš.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)