Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Opilý cizinec v Jihlavě tasil nůž a zranil dva muže

Opilý cizinec v Jihlavě tasil nůž a zranil dva muže

Policistům se podařilo dopadnout cizince, který na konci minulého roku v jihlavském baru zaútočil s nožem v ruce na návštěvníka podniku a barmana.

Ilustrační foto
21. dubna 2018 - 11:00

Oba napadení utrpěli řezné poranění na ruce. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Podezřelý cizinec z místa po činu utekl, policisté zjistili jeho totožnost a ihned po něm vyhlásili celostátní pátrání. Hledaného dopadli na konci minulého týdne. Cizinec byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby.

K činu došlo na konci prosince v baru v Jihlavě. V podniku byli dva značně opilí cizinci, kteří odmítali odejít. Kolem půl páté ráno se je proto snažili z podniku odvést ven zaměstnanec podniku a pomohl mu třicetiletý návštěvník, který se s barmanem znal.

V prostoru schodiště jeden z opilých cizinců nejprve zamířil k východu, poté se ale vrátil, v ruce držel nůž a prováděl s nožem výpady směřující na třicetiletého muže. Tomu se je naštěstí dařilo vykrýt nebo se jim vyhnout. I přesto ale utrpěl řezné zranění na ruce a řeznou ránu utržil i zaměstnanec podniku, který byl při útoku v blízkosti.

Útoku cizinec zanechal až poté, co ho napadený muž v obraně udeřil, agresor upadl a z místa utekl. Druhého opilého cizince napadení muži zajistili a přivolali policii. Na místo ihned vyjely dostupné policejní hlídky. Vzhledem ke zranění mužů přivolali policisté také zdravotnickou záchrannou službu.  

Kdo jezdil po dálnici D1? Opilý Maďar a Arab

Po podezřelém muži, který v podniku útočil, začali policisté ihned v lokalitě pátrat. Třicetiletého cizince nalezli policisté jihlavského odboru cizinecké policie ve večerních hodinách při kontrole ubytovny na Jihlavsku, kde se hledaný muž předtím, před několika hodinami ubytoval.

Celostátně hledaného muže policisté zadrželi a umístili ho do policejní cely. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný násilný trestný čin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)