Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Opilí cizinci dovedli jen mlátit a loupit. Jsou dopadeni

Opilí cizinci dovedli jen mlátit a loupit. Jsou dopadeni

Třebíčští kriminalisté objasnili ve spolupráci s policisty obvodního oddělení další závažný případ loupežného přepadení.

Ilustrační foto
2. února 2019 - 11:00

V Náměšti nad Oslavou napadli tři cizinci na ulici muže, kteří zde v tu dobu procházeli, zbili je a vzali jim věci, poté z místa utekli. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Třebíč.

Jeden z napadených mužů musel být hospitalizován v nemocnici. Všechny tři podezřelé cizince policisté ještě ten den dopadli a skončili v policejní cele.

Ve čtvrtek 24. ledna na místo činu okamžitě vyjela policejní hlídka obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a také zdravotnická záchranná služba.

Policisté po příjezdu zjistili, že se zde nacházejí tři napadení mladí muži, dva z nich měli viditelná zranění a policisté jim do příjezdu zdravotníků poskytli pomoc. Jeden ze zraněných byl zdravotnickou záchrannou službou odvezen do nemocnice, druhý ošetření odmítl.

Policisté po násilnících začali ihned v lokalitě pátrat. Do pátrání se zapojil i policejní psovod. Prověřování závažného případu převzali třebíčští kriminalisté.

Velmi brzy se jim podařilo zjistit totožnost všech tří podezřelých mužů, cizince ještě před půlnocí vypátrali a zadrželi v ubytovacím zařízení. Dva z nich byli pod vlivem alkoholu, u obou byla naměřená hodnota kolem jedné promile. Třetí zadržený cizinec pod vlivem alkoholu nebyl.


V ubytovně nalezli a zajistili mobilní telefon, kterého se cizinci při činu zmocnili. Jiný telefon a další věci byly nalezeny odhozené v lokalitě místa, kde k loupeži došlo.

Dva devatenáctiletí a jeden dvaadvacetiletý muž byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Napadení muži přišli o mobilní telefony, peníze a řadu dalších věcí, v celkové hodnotě necelých deset tisíc korun. Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)