Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Okružní křižovatky na jihlavském obchvatu budou průjezdné od 2.října

Okružní křižovatky na jihlavském obchvatu budou průjezdné od 2.října

Dvě nové okružní křižovatky, které vznikly na obou koncích budovaného jihovýchodního obchvatu Jihlavy jak ve směru na Znojmo, tak i na Třebíč, budou od pondělí 2. října zcela průjezdné pro veškerou dopravu v režimu předčasného užívání.

Jedna z křižovatek
1. října 2023 - 11:00

Semafory, které nyní na okružních křižovatkách řídí provoz, by měly být odstraněny už v ranních hodinách. Zároveň dojde ke zprůjezdnění Znojemské ulice v obou směrech.
 
„Stavební firmy dokázaly zkrátit avizovaný termín zprovoznění okružních křižovatek o celý měsíc. Nyní budou pokračovat v dokončovacích pracích na okružních křižovatkách a také v  pracích v trase obchvatu, ať už jedná o zemní práce, nebo pokračující výstavbu šesti mostních objektů. Postupně budou provedeny úpravy a napojení polních cest a místních komunikací,“
popisuje náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslav Houška.


 
Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy, části JIH, začala 1. prosince 2022. Zakázku za 575 miliónů korun realizuje pro Kraj Vysočina společnost MI Roads v konsorciu s IMOS Brno a BES. Kraj Vysočina má na projekt II/602 Jihlava – JV obchvat přislíbenu evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši až 307 miliónů korun. Část JIH by měla být zprovozněna do začátku listopadu 2024.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%