Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Ohňostroj v Polné na Vysočině? Snad na Nový rok

Ohňostroj v Polné na Vysočině? Snad na Nový rok

Potřetí v řadě se lidé v Polné na ohňostroj, který bývá letitou tradicí k zahájení adventního času, o víkendu těšili marně.

Ilustrační foto
4. prosince 2021 - 11:00

Radnice kvůli vládním restrikcím souvisejících s nepříznivým vývojem koronavirové situace musela nakonec  na poslední chvíli  přece jen přistoupit k zásadnímu omezení původně naplánovaného programu.

„Tím, co se stalo, jsem byl rozladěný. Chci jednoznačně říct, že k nemoci přistupuji s absolutní pokorou, ale aby vláda ve čtvrtek večer vyhlásila, že od pátku šesti hodin večer budou platit aktuální omezení, je hlavně pro stánkaře a vánoční trhy obrovský podraz,“ říká starosta Jindřich Skočdopole.

Filharmonie, a všechny ostatní naplánované akce se dají podle starosty zrušit, ale těžko zrušit nákupy podnikatelů právě na vánoční trhy. O tom, že město o prvním adventním víkendu bude prakticky bez společenského života, se naplno ukázalo při pohledu na centrum města. Husovo náměstí bylo totiž plně průjezdné. Stánkaři, kteří by ho za normálních okolností úplně zaplnili, chyběli.

Koledy v podání Havlíčkobrodské 12 v parku sledovalo v sousedství kluziště s umělým povrchem odhadem v sobotu v podvečer na 150 lidí. Po přibližně hodinovém koncertu následoval krátký projev starosty  a rozsvícení vánočního stromu. Děti mohly do připravené schránky vhodit dopis pro Ježíška.

Mohly se také u stromu vyfotit s vánočním pošťákem, který tentokrát kvůli opatřením do města nezavítal na povoze taženém koňmi. Na ruce měl sovici. Hrála také zvonkohra. Město muselo zrušit plánovanou vánoční výstavu a další kulturní program včetně  nedělního koncertu filharmonie.

Na Nový rok se v Polné chystá tradičně přípitek se starostou. V rámci programu na první lednový navečer by mohl proběhnout také už několikrát odkládaný ohňostroj.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)