Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Očkování v sociálních zařízeních. Počty nakažených zásadně klesly

Očkování v sociálních zařízeních. Počty nakažených zásadně klesly

O očkování proti nemoci COVID-19 projevilo na Vysočině zájem 3 064 klientů napříč všemi pobytovými sociálními zařízeními.

Ilustrační foto
4. března 2021 - 11:00

Jedná se téměř o 90 % všech, kteří využívají služby domovů nebo ústavů bez ohledu na zařizovatele. „Podle našich statistik už více než 70 % klientů, kteří mají zájem o očkování, dostalo první vakcínu, více než polovina z nich už má aplikovanou i druhou očkovací dávku,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Rychlé proočkování klientů pobytových zařízení se příznivě odráží i ve statistikách nemocnosti klientů.
 
„V současné době je v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina devět pozitivních klientů, tři další jsou ve specializované péči krajských nemocnic. V našich zařízeních neevidujeme žádné ohnisko nákazy. Pozitivní je i fakt, že postupně klesá počet nakažených zaměstnanců a pracovníků v karanténě. Aktuálně jich v krajských zařízeních chybí tři desítky,“ říká Jan Tourek s tím, že počty chybějících zaměstnanců v zařízeních jiných zřizovatelů kraj neeviduje.

Fakt, že jsou klienti pobytových sociálních zařízení nyní bez příznaků COVID-19, je dán s velkou pravděpodobností jejich naočkováním, odpovědným přístupem personálu a jeho ochotě také se naočkovat a patrně i povinností testování veřejnosti před absolvovanou návštěvou.

Provoz krajských pobytových sociální zařízení je zajišťován s maximálním ohledem pro ochranu křehké skupiny klientů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)