Svátek má: Leopold

Regiony

Velikost textu:

Obyvatelé jihlavské ulice Buková: Developer a město nedrží slovo

Obyvatelé jihlavské ulice Buková: Developer a město nedrží slovo

Lokalita Kaskády v Jihlavě na Horním Kosově představuje atraktivní místo pro bydlení. Podle kupní smlouvy, kterou obyvatelé lokality podepisovali před pěti lety, vypadalo vše idylicky.

Na tomto místě mají být postavené tři viladomy
10. září 2018 - 11:00

Obyvatelé lokality říkají, že zde měl být dostatek zeleně, parkovacích míst, několik dětských hřišť i malé náměstíčko. To mělo být uvedeno v přiložené zaregistrované územní studii ke smlouvě, která byla předtím zanesena do územního plánu města. Jenže postupně začínalo docházet v plánech ke změnám.

„Stavební úřad povoloval při výstavbě výjimky v rozporu s územním plánem. Poté pracovníci životního prostředí odmítli převzít větší část veřejné zeleně a město nepřevzalo prostory pro volnočasové aktivity,“ říká jeden z nespokojených obyvatel lokality František Zeman s tím, že Developer, firma Landwealth CZ, s.r.o., toho využil (nepřevzetí části zeleně a prostorů pro volnočasové aktivity) a studii ve spolupráci s úřadem pro územní plánování upravil.

Město tvrdí, že všechny změny byly projednané s obyvateli Bukové. „V průběhu řízení nebyly uplatněny žádné námitky, a proti konečnému rozhodnutí se žádný účastník neodvolal,“ uvedla vedoucí kanceláře tajemníka Vladislava Hudečková.Lidé z lokality Buková potvrdili, že jednání opravdu proběhlo, a že na něm své výhrady přednesli. Mělo jim však být ze strany města řečeno, že jim stejně neprojdou.   

Občané sepsali petici, kterou poslali na město. Petenti se domnívají, že v lokalitě Kaskády územně plánovací regulativy porušil hlavně jihlavský stavební úřad.

Z magistrátu jim bylo doručeno sdělení, že jelikož bylo vyřízení jejich petice schváleno Radou města, nebudou se k ní zmínění náměstci primátora dále vyjadřovat.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, zkráceno - zdroj: Jihlavské listy)