Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Obec Luka řeší nenávist kvůli hřišti

Obec Luka řeší nenávist kvůli hřišti

Je to už víc než šest let, co s velkou pompou slavnostně otevírali v Lukách nad Jihlavou za miliony korun nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem.  V tamním regionu takové sportoviště nemá konkurenci.

Hřiště v obci Luka
14. března 2019 - 11:00

Pásku na podzim 2012 dokonce stříhala i legenda českého fotbalu Antonín Panenka. „Musím říct, že za ty roky se vůči hřišti vytvořila opravdu silná nenávist,“ nebere si servítky dlouholetý starosta Viktor Wölfl.

Městys se totiž nejprve musel vypořádat s opakujícími se stížnostmi na hluk a pak také na večerní umělé osvětlení sportovní plochy. Některým domácnostem v okolí podle starosty vadí, že je nasvícení omezuje v nemovitostech.


„Odmítat si kvůli tomu zatáhnout žaluzie… Navíc déle než do devíti večer se tam teď nehraje. Prostě to, co se kolem hřiště poslední roky děje mě překvapuje,“ podotýká. Aby toho nebylo málo, městys kvůli tomu dokonce v průběhu loňského roku čelil trestnímu oznámení.

„Někdo to sice podal na neznámého pachatele, ale ve finále jsem byl vyšetřovaný policií já, protože jsem statutární zástupce a městys měl peníze za hřiště zpronevěřit, což byl samozřejmě od úplného začátku naprostý nesmysl,“ brání se dlouholetý starosta nařčení.Po podání oznámení kauza nabobtnala do obřích rozměrů. Městys na investiční akci totiž čerpal státní dotaci, takže dokumenty ke stavbě dokonce opakovaně prověřovali v roce 2018 úředníci z ministerstva financí.

Nakonec z toho ale městys v závěru loňského roku podle starosty vyšel s čistým štítem. „Přijali jsme poznatek, který jsme prošetřovali. Nezjistili jsme, že by došlo ke spáchání protiprávního jednání, a šetření jsme ukončili,“ zmiňuje jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

(pšt, novinkvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)