Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Občané Vysočiny: VDV nám zdražilo jízdenky

Občané Vysočiny: VDV nám zdražilo jízdenky

Již téměř dva týdny lidé z Vysočiny cestují vlaky a linkovými autobusy po regionu na jednotnou přestupní jízdenku. K jejímu zavedení došlo od 1.března v rámci integrace Veřejné dopravy Vysočiny (VDV).

Ilustrační foto
17. března 2020 - 11:00

Zkušenosti řadových občanů s jednotným tarifem jsou různé. Někteří si ho chválí, většina si však stěžuje, že jim nový systém jízdné zdražil.

„Mám dražší jízdenku autobusem o 8 korun. Je to výhodné jen pro ty, kteří přestupují. Budu jezdit na motorce a doufat, že to brzy zruší,“ napsal například Karel Dvořák.  „Autobus z 20 Kč na 28 Kč, takže nic moc. Myslím, že přibudou další auta na silnici,“ domnívá se také Iva Nováková. „U mne zdražení o 23 % na jedné jízdě do práce,“ reagoval Petr Jelínek.

Pozitivních reakcí ale moc zaznamenáno nebylo. „Super ze Žďáru do Pavlova okres Radostín nad Oslavou z 30 nebo 40 Kč na 28 Kč. Spokojenost,“ poznamenala například Lenka Drápelová.

Jak již dříve řekl hejtman kraje Jiří Běhounek (za ČSSD), jízdní řády se u VDV budou ještě na základě podnětů cestujících měnit. Ke změnám má u vlakových spojů dojít k 16. březnu. Má se jednat o doladění vlaků kvůli přestupům.  Do VDV není zatím integrovaná jihlavská MHD. S jejím začleněním v budoucnu počítá město i kraj.

„Je to jedna z mých priorit. Do systému bychom chtěli MHD zapojit co nejdříve. Přesný termín ale zatím nejsem schopný říci,“ vyjádřil se jihlavský radní Jaroslav Vymazal (ODS).  Dodal, že o VDV bude jednat v příštím týdnu s vysočinským hejtmanem i Pavlem Bartošem z krajského odboru dopravy, který má VDV na starosti.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)