Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

O peníze na obědy pro potřebné děti požádalo čtyřicet škol

O peníze na obědy pro potřebné děti požádalo čtyřicet škol

Kraj Vysočina se jako jeden ze čtyř krajů přihlásil o finanční podporu, které ministerstvo práce a sociálních věcí nabídlo na úhradu obědů pro děti ze sociálně slabších rodin.

S plným žaludkem se učí dítě i lépe
10.červen 2017 - 11:01

„V Kraji Vysočina se podařilo i díky velké pomoci první čtyřicítky školských zařízení zajistit obědy pro 318 dětí. V prvním pololetí letošního školního roku dosáhla vyčerpaná dotace téměř 650 tisíc korun,“ informovala radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 
 Už v začátku projektu dorazily první pozitivní informace, že tyto děti mají výrazně lepší docházku, v některých případech se zlepšila jejich koncentrace při vyučování.

"Což má jistě vliv na lepší prospěch, děti jsou aktivnější a lépe se sociálně začleňují do školního kolektivu,“ popisuje pozitivní zkušenosti náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

„Žebračenky“ pro děti z nemajetných rodin

Ten dodává, že od podání žádosti Kraj Vysočina neodradila ani administrativa spojená s rozdělováním této pomoci. Jednou z podmínek získání obědů zdarma pro děti ve věku 3 – 15 let je,  že se v rozhodném období tří kalendářních měsíců nacházely v hmotné nouzi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)