Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

O nejlepších tvůrcích rozhodovala špička módy a stylingu

O nejlepších tvůrcích rozhodovala špička módy a stylingu

Sourozenecké návrhářské duo Ponerových, Jiřina Tauchmanová nebo Nina Provaan Smetanová zasedly v odborné porotě jedné z kategorií celostátní soutěže Mladý módní tvůrce.

Soustředění mladých tvůrců stylingu
4. prosince 2017 - 11:00

Vedle série mimořádně zdařilých soutěžních módních přehlídek na sedm různých témat mezi sebou porovnali síly také kadeřníci a vizážisté. Do Jihlavy, kde se mladí tvůrci scházejí už 19 let, přijalo pozvání třicet škol, 300 soutěžících včetně modelů a soutěž vidělo více než 1400 diváků.

„Školy Kraje Vysočina získaly na Mladém tvůrci sedm medailí, další dvě přidali jihlavští fotografové a kameramani,“ informovala Novinkyvysocina.cz  radní Jana Fialová.
 
V hlavní soutěžení kategorii oděvy se  porota seznámila s 258 modely. Mezi obrovskou konkurencí si bronzové medailové umístění ve dvou sekcích pokrývky hlavy i oděvní doplňky odnesla SUPŠ Jihlava-Helenín, dále skončila těsně pod stupni vítězů s nádhernou bílou kolekcí v sekci minimalismus.

V kategoriích dámský účes a la Ples v opeře si stříbro „vyčesal“ Filip Komárek z pořádající Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Středního odborného učiliště služeb Jihlava.


Těsně pod stupni  vítězů dočesala kreativní Adéla Navrátilová z třebíčské Obchodní akademie a Hotelové školy. Nejúspěšnější disciplínou pro Vysočinu bylo jednoznačně česání extravagantního účesu ve stylu Star Wars, kde si porotu získala zlatá Míša Hadrabová z OA a HŠ Třebíč.

Stříbro si odnesla Ludmila Valtrová z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)