Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Novým hejtmanem Kraje Vysočina je Vítězslav Schrek

Novým hejtmanem Kraje Vysočina je Vítězslav Schrek

Novým hejtmanem Kraje Vysočina zastupitelé na svém minulém ustavujícím zasedání zvolili Vítězslava Schreka (ODS + STO). V čele vysočinského hejtmanství vystřídá Jiřího Běhounka (nez. za ČSSD).

Vítězslav Schrek
20. listopadu 2020 - 11:05

Kraj Vysočina v následujících čtyřech letech povede koalice Piráti, ČSSD, KDU-ČSL, ODS + STO, STAN + SNK-ED. „V prvních dnech ve funkci hejtmana se chci společně s členy rady kraje soustředit na kroky vedoucí ke schválení rozpočtu kraje na další rok, za klíčovou považuji stabilizaci regionálního zdravotnictví a sociálních služeb, lidé v nemocnicích i v domovech musí mít ve svém zřizovateli oporu a jejich potřebám je třeba naslouchat, mezi zásadní kroky nové samosprávy řadím i ty, které budou směřovat k podpoře ekonomické stability regionu a maximální podpoře měst a obcí s přihlédnutím k aktuálním možnostem kraje. Nová krajská rada je silný a odborně zdatný tým lidí, na spolupráci se těším,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.


Zastupitelstvo Kraje Vysočina má 45 členů, z nichž 24 (53 %) obhájilo svůj mandát z minulého funkčního období. V zastupitelstvu zasedne 9 žen, což je zatím nejvíce ve dvacetileté historii Kraje Vysočina. V minulosti v prvním a pátém funkčním období usedlo v zastupitelstvu po osmi ženách. Krajské zastupitelstvo v rámci programu ustavujícího jednání zřídilo šest výborů a stanovilo počty jejich členů a poměrné zastoupení politických stran.

Profil hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Vítězslava Schreka
Narozen 17. 1. 1970, Znojmo
Vystudoval speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, Praha
Působil jako lektor a projektový manažer pro Oblastní charitu Jihlava, před zvolením řídil Domov pro seniory Velké Meziříčí
Od roku 2004 člen ODS, od roku 2006 zastupitel města Jihlava (2014 a 2016 člen Rady města Jihlava)
Mezi koníčky patří mimo jiné kultura, hudba
Je ženatý, má dvě dcery


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)