Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Novorozenci budou mít v havlbrodské porodnici více pohodlí

Novorozenci budou mít v havlbrodské porodnici více pohodlí

Perinatologické centrum a gynekologickoporodnické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod projdou v létě plánovanými rozsáhlejšími stavebními úpravami. 

Nemocnice Havlíčkův Brod
2.duben 2017 - 11:00

"Za více než 21 miliónů korun, které uvolní ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, budou upraveny v odpovídajících standardech prostory 5. a 6. patra a to tak, aby byly připraveny na dovybavení novými přístroji za evropské peníze," říká pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Na obvyklý provoz by oddělení měla přejít nejdříve na konci prázdnin.
 
V případě stavebních úprav 6. nadzemního patra hlavní budovy č. 5 Nemocnice Havlíčkův Brod, kde sídlí gynekologicko-porodnické oddělení, dojde na kompletní přestavbu prostor.

Rekonstrukcí projde současný operační sál a z důvodu zvýšeného počtu porodů a vzhledem k vytíženosti ostatních centrálních operačních sálů ze strany ostatních oborů, bude na oddělení zřízen další plnohodnotný 24 hodinový sál pouze pro účely porodnice.

Na podlaží budou po rekonstrukci pro potřeby oddělení zřízeny dva porodní boxy, větší s možností porodů do vody a čtyři pokoje první doby porodní. "Modernizace těchto prostor bude v době realizace částečně ovlivňovat  kapacity gynekologicko-porodnického oddělení. Zdravotnické služby budou poskytovány klientkách v náhradních prostorách," říká náměstek ředitele Nemocnice Havlíčkův Brod Josef Tvrdý.

Dar od hejtmana: Deset tisíc pro prvního občánka Vysočiny roku 2017

Podle náměstka veškeré práce budou organizovány velice ohleduplně a tak, aby byly provedeny v co nejkratší době a za minimálního omezení provozu oddělení.
 
Pokud jde o perinatologické centrum II. typu, které je součástí dětského oddělení, budou pro něj upraveny stávající prostory 5. patra hlavní budovy v jeho západní části, která funguje jako intermediární péče pro novorozence. Stávající uspořádání totiž už ne zcela vyhovuje. 

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)