Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Novoměstská nemocnice obdržela další certifikát kvality

Novoměstská nemocnice obdržela další certifikát kvality

Členové hodnotitelského týmu České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví po dva dny sledovali a hodnotili úroveň poskytovaných zdravotních služeb v Nemocnici Nové Město na Moravě. Audit prokázal neustále se zvyšující úroveň a kvalitu péče o pacienty.

Certifikát
18. listopadu 2023 - 11:00
 
Novoměstská nemocnice byla vyhodnocena jako vyhovující ve všech standardech a ukazatelích podle příslušných právních předpisů. „Děkuji našim zaměstnancům za skvělou spolupráci a vstřícný a konstruktivní přístup v průběhu akreditačního auditu a přípravy na něj. Akreditace pro všechny znamenala velký kus práce,“ vyjádřila pochvalu všem zúčastněným ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Šetření probíhalo na všech zdravotnických i nezdravotnických provozech. Auditoři se velmi podrobně zabývali nastavením jednotlivých procesů péče o pacienta. „V rámci akreditačního šetření byl v nemocnici auditován systém kvality a bezpečí poskytované zdravotní péče nejen ve vztahu k pacientům, ale i k těm, kteří zdravotní péči poskytují. Sledována byla komunikace s pacientem, záznamy o anamnéze, léčbě, dodržování preskripce a vedení zdravotnické dokumentace celkově včetně podmínek pro uchování léčiv a zdravotnických prostředků,“ uvedla manažerka kvality Monika Drápelová.Čtyřčlenný tým auditorů prošel během dvou dní všemi odděleními nemocnice. „Auditoři se zajímali také o evidenci zdravotnických předpisů, měřidla, zacházení s odpady, podrobně byly kontrolovány provozy kotelny, náhradních zdrojů i dílen údržby. Pozornosti neuniklo ani oddělení dopravní zdravotní služby, kde se auditorka zajímala o pořádek v autodílně a péčí o sanitky včetně vybavení sanitních vozů zdravotnickými pomůckami,“ konstatoval technický náměstek Jiří Drdla.

Novoměstská nemocnice prochází akreditačním procesem již od roku 2009. Každé tři roky absolvuje šetření pro obnovu certifikátu. Stávající akreditace bude platná do listopadu roku 2026.

NovinkyVysočina.cz informovala Helena Zelená Křížová, tisková mluvčí, Nemocnice Nové Město na Moravě.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto: Nemocnice Nové Město na Moravě)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%