Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Nové parkoviště v Třešti bude hotové nejpozději v listopadu

Nové parkoviště v Třešti bude hotové nejpozději v listopadu

V letošním rozpočtu radnice v Třešti se počítá také s investicí do realizace parkoviště v ulici Na Hrázi za 7,5 milionu korun. Původně mělo být hotovo už loni, ale město to podle starosty nestihlo.

Plocha nově budovaného parkoviště v Třešti.
6. září 2021 - 11:00

Nyní už se ale buduje a s dokončením se počítá nejpozději do konce listopadu. Předpokládá se ale, že by se to přece jen mohlo stihnout ještě o něco dříve, než je stanovený oficiální termín dokončení.

„Práce probíhají. Parkovacích ploch ve městě je málo. S tím ale bojuje každá obec nebo město. Automobilů je rok od roku více,“ přibližuje starosta Vladislav Hynk tím, že vznikne 40 parkovacích stání.


Starosta proto věří, že parkoviště, které se nachází v těsném sousedství krajské komunikace, bude využíváno i lidmi, kteří chodí nakupovat do centra. „Z parkoviště je velmi blízko do středu města, takže věřím, že než aby to složitě motoristé objížděli, odstaví auto tam a poté do města vyrazí pěšky,“ předesílá starosta.

Než se v lokalitě začalo budovat parkoviště, bylo území jen zelenou plochou bez zpevněného povrchu.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)