Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Nová stuha zdobí prapor kraje Vysočina

Nová stuha zdobí prapor kraje Vysočina

Výročí 100 let od založení státu se stalo příležitostí k dekorování praporu Kraje Vysočina pamětní hasičskou stuhou.

Ze slavnostního aktu
1. prosince 2018 - 11:00

Jako poděkování za dlouhodobou vzájemnou spolupráci kraje a hasičů ji na hodnocení realizovaných projektů v tomto roce předal hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec a krajský starosta dobrovolných hasičů Jan Slámečka.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina od svého vzniku patří mezi dlouhodobé podporovatele hasičů, a to jak dobrovolných, tak profesionálních. „Díky širokému záběru činností jsou hasiči nejen významnou složkou integrovaného záchranného systému připravenou chránit zdraví i majetek druhých, ale patří neodmyslitelně také k životu na venkově. Podílejí se na organizaci nejrůznějších kulturních a sportovních událosteí, umějí oslovovat stále nové a nové příznivce. Jsem přesvědčen, že veškerá podpora ze strany obcí a kraje je na místě,“ říká hejtman Jiří Běhounek.V roce 2018 se celkem více než 31 milióny korun z krajského rozpočtu podařilo spolufinancovat výstavbu požárních zbrojnic ve čtyřech obcích.

Zrovna tak jako podpořit nákupy dopravních automobilů pro dobrovolné hasiče a rovněž přispět na nákup vybavení jednotek požární ochrany obcí.

Dotace na podporu a rozvoj směřovala i k profesionálním jednotkám Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)