Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Nová ryba za kapra. Sumeček africký k mání v lednu 2020

Nová ryba za kapra. Sumeček africký k mání v lednu 2020

Jako jedni z mála zemědělců v České republice a jediní na Vysočině začínají zemědělci v hrotovickém družstvu s chovem sumečka afrického.

Sumeček africký
1. října 2019 - 11:00

Vodu pro teplomilnou sladkovodní rybu ohřívá družstevní bioplynová stanice, jejíž zbytkové teplo vytápí celý areál zemědělského podniku i část Hrotovic. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kostel Povýšení sv. Kříže ve Veselí nad Lužnicí skrývá Boží hrob

Chov ryb v jedné z hal je navíc vybaven unikátní technologií českého výrobce. Slavnostního otevření se zúčastnil i Martin Hyský, radní pro oblast životního prostření a zemědělství, a Martin Kukla, náměstek hejtmana oblast ekonomiky a majetku.
 
„Bez hospodaření s dlouhodobým výhledem, ani bez zavádění inovativních řešení a doplňkových činností se neobejde žádný zemědělský podnik. Hrotovické družstvo je skvělým příkladem stabilního podniku, který úspěšně hospodaří i v oblasti zasažené suchem. Nynější rozšíření výroby o chov ryb zajistí také kvalitní a cenově přijatelnou potravinu z našeho regionu do školních jídelen, vývařoven nebo restaurací,“ říká radní kraje Martin Hyský.


Zemědělskému družstvu Hrotovice se podařilo získat podporu z evropských fondů. Jateční hmotnost sumečka je dvě kila, první chlazené filety z čerstvých ryb budou expedovány v lednu 2020.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)