Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Ničili majetek jak pominutí. Dopadení sprejeři jsou muž a žena

Ničili majetek jak pominutí. Dopadení sprejeři jsou muž a žena

Výsledkem velmi dobré spolupráce žďárských kriminalistů a strážníků Městské policie ve Velkém Meziříčí je objasnění dvaatřiceti případů poškození majetku popsáním či posprejováním barvou.

Sprejerství láká i sotva odrostlé děti
12.červenec 2017 - 11:00

V případu zahájili kriminalisté trestní stíhání dvacetileté ženy a jednadvacetiletého muže. jsou obviněni z toho, že v době od začátku loňského roku do poloviny dubna letošního roku na území města Velkého Meziříčí poškozovali majetek, a to zejména omítky na budovách, nástupištích, v průchodech, dále oplocení, zastávky hromadné dopravy osob, trafostanice a fasády domů.

Na náhodně vybrané objekty psali barvou ve spreji, barvou, kterou rozlévali z plastové lahve, nebo lihovým fixem. Jednalo se o různé, a to i vulgární nápisy. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Žďáru nad Sázavou.

Ve třiadvaceti případech se v průběhu loňského roku poškozování majetku dopustila mladá žena. U muže se jednalo o sedm případů. Ve dvou případech ze začátku letošního roku se jednalo o jejich společnou trestnou činnost.

Policistům chtěl po zadržení utéct, proto dal jednomu pěstí

Celková škoda byla vyčíslena na částku převyšující 150 tisíc korun, přičemž škoda, kterou způsobila dvacetiletá žena, dosáhla částky téměř 130 tisíc korun. U obviněného muže se jedná o částku kolem dvaceti tisíc korun.

Za tyto trestné činy jednadvacetiletému muži a dvacetileté ženě hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)