Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Třebíč zahajuje provoz magnetické rezonance

Nemocnice Třebíč zahajuje provoz magnetické rezonance

Ve středu 3.července se v Nemocnici Třebíč uskutečnilo slavnostní otevření pracoviště magnetické rezonance.

Nemocnice Třebíč
5. července 2019 - 11:00

Nemocnice tak bude po Jihlavě a Novém Městě na Moravě společně s Nemocnicí Havlíčkův Brod dalšími nemocnicemi v Kraji Vysočina, které budou využívat služeb magnetické rezonance. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Zvýší se tak komfort pacientů. Ti doposud museli za tímto vyšetřením dojíždět. Dalším významným faktorem je, že se výrazně sníží objednací lhůty na toto vyšetření v Kraji Vysočina. Současně se jedná o metodu, která nezatěžuje pacienty radiační zátěží. Prvním pacientům se pracoviště otevře v pondělí 8. července.
 
Nemocnice Třebíč prošla za poslední roky rozsáhlou modernizací a otevření pracoviště magnetické rezonance je pomyslným završením této etapy budování.

"Nyní připravujeme ještě výstavbu nových operačních sálů, které by měly nahradit ty stávající, morálně a technicky zastaralé.  Nové pavilony a moderní vybavení tvoří jen malou část, nejdůležitější pro kvalitní zdravotní péči je personál nemocnice myslící v první řadě na pacienty,“ říká hejtman Jiří Běhounek.


„Jsem velmi rád, že se nám podařilo z evropských peněz pořídit magnetickou rezonanci právě do Třebíče. Je to třetí přístroj, který v našem kraji máme, a připravujeme se na další otevření magnetické rezonance v Havlíčkově Brodě. Takže nakonec bude mít Kraj Vysočina celkem čtyři moderní diagnostické přístroje. V budoucnu bude standard každé nemocnice mít magnetickou rezonanci jako radiodiagnostickou metodu,“ sdělil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)