Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov

Městem pro byznys roku 2017 se v Kraji Vysočina stalo město Pelhřimov. Po dlouhých letech přerušilo dlouhodobou nadvládu „sousedního“ Humpolce, který si letos připsal druhé místo.

Vlevo druhý Humpolec, vpravo vítěz Pelhřimov
8.duben 2017 - 11:01

Pořadí výzkumu se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pelhřimov se podle informací zveřejněných pořadatelskou agenturou na první místo vyšvihl především díky největšímu podílu podnikatelů.

Rovněž se těší také nejnižší dlouhodobé nezaměstnanosti, nejnižším nákladům na dluhovou službu a také úspěšnému čerpání dotací z Evropské unie. Zasloužené první místo podtrhují také vysoké kapitálové výdaje, jejichž výše potvrzuje kvalitní hospodaření radnice a snahu neustále investovat do dalšího rozvoje města a podnikatelského prostředí v něm.

Radnice však nevyčnívá pouze v ekonomických údajích. Podnikatelé jistě ocení také nízko nastavené poplatky včetně koeficientu daně z nemovitosti.

Humpolec se po dlouholeté nadvládě musel smířit s druhým místem, to však neznamená, že již není kvalitním městem pro byznys.

Za koníčky do Humpolce. Zlatá podkova už po jednapadesáté

Třetí Jihlava ostatní převyšuje především přístupem radnice.  Konkrétně v kritériích, která se týkají hospodaření a finanční stability města. Úspěšné čerpání evropských dotací, vysoké kapitálové výdaje a skvělé hodnocení ukazatele iRating.

To vše dokazuje, že Jihlava je rozvoji podnikání více než nakloněna.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)