Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Nejen do nemocnic míří ochranné pomůcky z ministerstva

Nejen do nemocnic míří ochranné pomůcky z ministerstva

Do centrálního skladu ochranných osobních pomůcek v Nemocnici Jihlava už byla doručena zásilka 21.600 kusů respirátorů FFP2. Jde o zásilku, kterou pro kraje zajistilo Ministerstvo vnitra ministra Jana Hamáčka.

Distribuce ochranných pomůcek na Vysočině
23. března 2020 - 11:00

Kraj zásilku rozdělí nejen mezi zdravotnická zařízení v první linii nasazení tj. nemocnice a záchranku, ale postupně dle možností i mezi lékaře a další zdravotnické služby v terénu – mezi praktické lékaře a pediatry, stomatology, část respirátorů z této dodávky je určena pro lékárny.

Přibližně polovina dodávky, která dnes na Vysočinu dorazila, půjde do terénu. Krajské nemocnice budou mít svůj díl OOP k dispozici do několika hodin. Pro Nemocnici Jihlava a vysočinskou záchranku pak distribuci zajišťuje ministerstvo zdravotnictví. Během soboty budou telefonicky vyzváni i zástupci jednotlivých poskytovatelů a budou jim předány informace, kde si mohou ihned vyzvednout jim přidělený díl OOP.

Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka by se toto mělo  promítnout do plnohodnotného zapojení terénu do poskytování běžné lékařské péče, odleví se tak nemocnicím, které se budou moci věnovat více pacientům s těžšími indikacemi nebo podezřením na nákazou virem COVID-19. Vedení  Kraje Vysočina očekává, že se stát zachová spravedlivě ke všem poskytovatelům ve zdravotnictví, sociálních službách a k dalším klíčovým profesím při přerozdělování následujících dodávek, jejichž přílet se do ČR očekává dnes a v dalších dnech.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek za vedení Kraje Vysočina adresuje velké poděkování všem zdravotníkům, policistům, hasičům, pracovníkům v sociálních službách, prodavačkám i řidičům, prostě všem kteří pracují v plném nasazení. „Mé osobní velké poděkování patří i útvarům krajského úřadu, lidem kteří přerozdělování fyzicky zajišťují. Co by však bylo platné poděkování, kdybyste vy, obyvatelé Vysočiny, nebyli ukáznění, chápající a pomáhající. Prostě skvělí, a tím naše úsilí podporující. Díky všem,“ vzkazuje Běhounek.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)