Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Nebyla to vražda, řekla policie k případu, co vyděsila Pančavu

Nebyla to vražda, řekla policie k případu, co vyděsila Pančavu

Ještě to nejsou ani dva měsíce, co myslivci při honu v křoví nedaleko rybníka na Pančavě objevili lidské torzo a už kriminalisté museli do téhle jihlavské lokality vyjet znovu.

Stopy krve na místě nálezu
12. ledna 2020 - 11:00

V pondělí odpoledne opět k nálezu těla. Tentokrát v lese. Jen kousek od tamní chatové oblasti. V tratolišti krve tam bez známek života ležel muž. Přivolaný lékař už jen mohl konstatovat smrt.

„Policisté místo ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Příčinu a okolnosti úmrtí prověřují. Byla nařízena pitva,“ sdělila policejní komisařka Jana Kroutilová. V úterý odpoledne ještě doplnila, že policisté nezjistili, že by měla na úmrtí muže podíl cizí osoba. Bližší okolnosti k případu, ani věk muže policisté nesdělili.

„Před devátou hodinou ráno sem přijely mraky policistů a začaly to tu vyšetřovat. Když jsme se jich šli zeptat, co se stalo, tak nám jen řekli, že je to služební tajemství,“ říká Šárka Veselá, majitelka psího hotelu, který se nachází jen pár desítek metrů od místa činu.

Na vlastní oči viděla ve stráni kabát, a tak ji prý hned napadlo, že půjde o další mrtvolu. „A taky, že jo. Začíná to tu být opravdu zajímavé,“ nedokáže si vysvětlit už v pořadí druhé úmrtí v krátkém časovém sledu za sebou.Tělo tam podle ní nemohlo ležet dlouho. Na místě činu se byla po odjezdu policistů podívat.


„Nebyl to hezký pohled. Byly tam mraky krve, jako když podřežete prase. Podle mě se ten muž musel podřezat. To je nejpravděpodobnější,“ sdělila svůj názor podnikatelka. Ta se také domnívá, že muž na místo dorazil v tichosti pěšky.

„Kdyby přijel autem, tak moji psi, ovčáci spustí alarm, že jde někdo okolo. Ale v noci z neděle na pondělí byli v klidu a neštěkali. Buď přišel přes pole, nebo po silnici, ale každopádně potichu, aby na sebe zbytečně neupozornil,“ míní závěrem Veselá.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)