Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Nebyl trestán a teď bude. Policie dopadla sexuálního násilníka

Nebyl trestán a teď bude. Policie dopadla sexuálního násilníka

Třebíčským kriminalistům se podařilo rychle dopadnout muže, který se o uplynulém víkendu dopustil v Třebíči sexuálního útoku vůči mladé ženě.

Ilustrační foto
23. srpna 2019 - 11:00

Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Třebíč.

V neděli 18. srpna přijali policisté před jednou hodinou v noci na tísňové lince 158 oznámení o sexuálním útoku spáchaném na mladé ženě v Třebíči v lokalitě, kde v tu dobu probíhala kulturní akce. Neznámý útočník ženu napadl, když se vzdálila do prostoru za prodejní stánek, kde zůstala osamocená.

Zezadu ji držel a osahával. Napadená žena se aktivně bránila a snažila se muži vysmeknout, což se jí po chvíli vzhledem k  intenzitě jejího odporu podařilo. Ze sevření muže se vyprostila a utekla. Pachatel poté lokalitu okamžitě opustil.


Vyděšená a značně rozrušená mladá žena požádala o pomoc náhodné lidi, kteří se v okolí v tu dobu nacházeli, a své kamarádky, kteří jí poskytli oporu a přivolali policisty. Prověřování závažného mravnostního činu převzali kriminalisté územního odboru Třebíč.

Provedli operativní šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání podezřelého muže, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky. Intenzivní prověřování bylo v krátké době zakončeno úspěchem, kriminalistům se podařilo získat poznatky k podezřelému muži a v pondělí ho dopadli.

Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let. Obviněný muž v minulosti nebyl soudně trestán.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)