Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Nebe nad Jihlavou obsadili barevní draci. Počasí jim přálo

Nebe nad Jihlavou obsadili barevní draci. Počasí jim přálo

Stovka draků, přes 500 návštěvníků, nebe bez mraků, vítr tak akorát a teplota okolo 20 °C, to byla letošní drakiáda v Jihlavě.

Ilustrační foto
16. října 2019 - 11:00

Na tradičním místě na kopci Na Skalce odstartovala přehlídka draků nejrůznějších tvarů, velikostí i původu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Přehlídka draků nebyla jen tak - to se jejich majitelé utkali o titul Nejhezčího draka Vysočiny, Nejhezčího draka drakiády a Nejvýše vznášejícího se draka.

„I přesto, že v létání nemohou ručně vyrobení a vyzdobení draci konkurovat těm kupovaným, mají svoje kouzlo a s přehledem vyhráli v našich soutěžích o nejhezčího draka. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, kteří si dali tu práci a draka si společně vyrobili,“ zhodnotila letošní drakiádu Ivana Šteklová z odboru
sekretariátu hejtmana.


Nicméně k vidění jsou podobné akce napříč republikou. Což je neklamná známka, že podzim má i přívětivější tvář než minulé chladnější dny.

Drakiády ať už organizované nebo jen náhodná setkání rodin s dětmi patří k tomuto druhu zábavy, co snad nikdy neomrzí.
V zámečku, pojmenovaném po svém zakladateli Ernestinum, se kromě jiných expozic, nachází  stálá expozice, věnovaná životu a dílu světoznámého fotografa Františka Drtikola (1883-1961), příbramského rodáka.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)